Registracija je enostavna in vam omogoča vpogled v vse dele foruma, tudi tiste, katerih sedaj ne vidite. Omogoča tudi odpiranje novih tem in pisanje člankov.

Admin

Join the forum, it's quick and easy

Registracija je enostavna in vam omogoča vpogled v vse dele foruma, tudi tiste, katerih sedaj ne vidite. Omogoča tudi odpiranje novih tem in pisanje člankov.

Admin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimivi posnetki furmanstva

2 posters

Go down

Zanimivi posnetki furmanstva Empty Zanimivi posnetki furmanstva

Objavlja  borisb Sre 24 Nov 2010 - 20:31

Danes, ko je vse v težkem delu zamenjal traktor, so konji vsaj pri nas samo še za šport in težki hladnokrvni konji le za okras ter rejo za meso. Le redko se konji redijo in vzgajajo za delo. Ob pregledovanju in brskanju po internetu pa sem ugotovil, da so še ljudje, ki imajo konje, poleg športa in prostega časa, tudi za delo. Z njimi si privoščijo opravljati kmečka dela, ki si jih mi brez traktorja sploh ne moremo zamisliti. Pri tem pa so marsikje bolj uspešni kot s traktorjem. Gozdarska dela so sigurno ena takih, kjer se spravilo bolj splača z konji, ker se manj gozda uniči kot pa z močnimi stroji in goseničarji. Švedska država celo lastniku gozda, ki spravilo lesa opravi z konji plača to delo. Poleg tega pa so na zahodu tudi tovarne, ki izdelujejo vprežne stroje za gozdarstvo. Smešno pa je tudi, da so vsi stroji, ki jih danes pojmujemo za izum moderne tehnike že zelo stari. ali ste vedeli, da so sistem zobovja na kosah poznali že rimljani?. Ali ste vedeli, da je samonakladalka starejša kot traktor, da je balirka tudi starejša, da so mnogi traktorski priključki obstajali še tedaj, ko jih je vlekla tista ta prava konjska sila. V svetu poznajo še vedno konje kot delovno živino. celo orodja in stroje zanje izdelujejo. si lahko predstavljate voz za vprežne konje z dvigalom za dvigovanje hlodov? poleg tega pa še tri osi in vzmetenje na zračne blazine. nekaj teh primerkov, pa tudi nove tovrstne stroje in tudi stare še vedno uporabne si lahko ogledate na naslednjih naslovih:

[You must be registered and logged in to see this link.]



borisb

Število prispevkov : 25
Join date : 01/11/2010

Nazaj na vrh Go down

Zanimivi posnetki furmanstva Empty Pa še to:

Objavlja  borisb Čet 25 Nov 2010 - 1:21

Pa še to:

[You must be registered and logged in to see this link.]

borisb

Število prispevkov : 25
Join date : 01/11/2010

Nazaj na vrh Go down

Zanimivi posnetki furmanstva Empty Re: Zanimivi posnetki furmanstva

Objavlja  Boris S Pet 26 Nov 2010 - 21:58

Sem pogledal par linkov. Verjetno nisem imel sreče ampak sem videl samo martranje konjev... Za vse pogledat jih je pa preveč...

BorisS
Boris S
Boris S

Število prispevkov : 16
Join date : 29/10/2010
Age : 53

Nazaj na vrh Go down

Zanimivi posnetki furmanstva Empty Re: Zanimivi posnetki furmanstva

Objavlja  borisb Ned 28 Nov 2010 - 11:47

sej ne gre za pogledat vse, samo različni posnetki različnih avtorjev. tvoje mišlenje je pač tvoje. tudi moje je, da so na nekaterih posnetkih, predvsem na tekmovanjih v vleku pregrobi. Da se pa po svetu in to še v ZDA kosi ali pa spravlja košnjo s konji je zanimivost. pa celo če boš opazil niso nič kaj bolj počasni od modernega traktorja vrednega tisoče evrov. to je bil moj namen. da se pa konje drugače tretira pri delu kot pa če imaš hišnega ljubljenčka to pa je normalno. ne moreš pa konja mučiti in ga uporabljat za izživljanje svojih slabih trenutkov....
BB

borisb

Število prispevkov : 25
Join date : 01/11/2010

Nazaj na vrh Go down

Zanimivi posnetki furmanstva Empty Re: Zanimivi posnetki furmanstva

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu